Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici V Niedziela Wielkiego Postu 7.04. 2019

Na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Droga Krzyżowa o 16.15, po niej o 17.00 Gorzkie Żale, a na Mszę o 18.00 przyjdą dzieci klas trzecich z swoimi rodzicami. Na stolikach pod chórem można nabyć baranki wielkanocne.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 8.04.

O 15.00 pogrzeb śp. Józefa Chyrca z Cichawy.

Środa 10.04.

Po Mszy popołudniowej, nowenna do Matki Bożej. Tak jak zapowiadaliśmy w nocy z środy na czwartek, nasza parafia ma w kaplicy wieczystej adoracji przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego całonocną adorację. Ufam, że Pan Jezus tej nocy nie będzie samotny.

Czwartek 11.04.

Po południu od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja i okazja do spowiedzi.

Piątek 12.04.

W tę noc tysiące ludzi w różnych rejonach Polski będą odprawiali ekstremalną Drogę Krzyżową. Najbliższa nas rozpocznie się Mszą św. o 20.00 w Łazanach.

Zapisy i pobranie materiałów na stronach internetowych.

Sobota 13.04.

Całodzienna spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi. Będzie spowiadało 12 kapłanów z całego dekanatu. Spowiedź będzie od 8.00 – 12.00 z przerwą od 9.30 – 10.15 i po południu od 14.30 – 18.00 z przerwa od 16.00 – 16.45. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni, gdyż my także pojedziemy spowiadać w przyszłym tygodniu do sąsiednich parafii.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja palmowa wyruszy z niegowickiego rynku o 10.40. Po Mszy konkurs na najpiękniejsze palmy Natomiast błogosławieństwo palm na każdej mszy św. Zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Po Mszy o 11.00 spotkanie z rodzicami scholistek i ministrantów oraz wszystkich dzieci chcących uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach. W przyszłą niedzielę młodzież z oazy będzie rozprowadzać palmy za dobrowolną ofiarę. Składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane.

Na stolikach dzisiejsza prasa katolicka, a ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika. W szkole w Pierzchowie od 15.00 dzisiaj kiermasz wielkanocny. W zakrystii są do odebrania karty na czuwanie w ciemnicy i Bożym Grobie.

W tym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy śp. Michała Chwastka z Krakowa, którego rodzice pochodzili z Cichawy a jutro pochowamy Józefa Chyrca z Cichawy. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz