Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

Po Mszy o 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas ósmych. Droga Krzyżowa o 14.15, Gorzkie Żale o 15.00 i po niej ostatnia msza święta. W dzisiejszą niedzielę ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych przez ostatnią wichurę w naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 25.03.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia. Podczas Mszy o 17.00 nastąpi przyjęcie chętnych do dzieła  duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na regałach gazetowych.

Wtorek 26.03.

św. Dyzmy- Dobrego Łotra- dzień modlitw za więźniów.

Środa 27.03.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Czwartek 28.03.

Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja

Piątek 29.03.

Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00 a dla młodzieży i starszych o 17.30.

W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni i dlatego zmienia się rozkład nabożeństw w niedzielę po południu. Droga Krzyżowa od przyszłej niedzieli będzie o 16.15, Gorzkie Żale o 17.00 i Msza popołudniowa o 18.00. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania po mszy o 9.00. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać baranki wielkanocne, nabywając wspomagamy dzieła prowadzone przez Caritas.

W przyszłą niedzielę w Gdowie po Mszy o 18.00 wyruszy Biały Marsz do Niegowici. Jest on dziękczynieniem za osobę Ojca św. Jana Pawła II. Organizatorzy zachęcają do udziału. W Niegowici pątnicy są spodziewani około godziny 21.00.

Przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu na drugi dzień świąt i w czasie Wigilii Paschalnej.

W środę na parkingu przy kościele będzie można legalizować gaśnice. W regałach gazetowych można nabyć dzisiejszą prasę katolicką.

Dziękuję paniom z Liplasu z bloków za posprzątanie kościoła.

W minionym tygodniu odbyły się 4 pogrzeby na naszym cmentarzu: śp. Marii Kostuch z Nieznanowic, Stefanii Sutor z Krakuszowic, Władysławy Szostak z Pierzchowa i Małgorzaty Kowalskiej z Niewiarowa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz