Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici II Niedziela Wielkiego Postu 17.03. 2019

Po Mszy o 9.00 spotkanie uczniów klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania. Droga Krzyżowa o 14.15 a Gorzkie Żale o 15.00. Na Mszę o 16.00 przychodzą z rodzicami uczniowie klas trzecich przygotowujący się do I Komunii. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek, wtorek i środę dzieci szkół podstawowych i trzecie klasy gimnazjum będą miały rekolekcje wielkopostne. Spotkania będą w trzech  grupach wiekowych.  O 8.30 klasy III gimnazjum, klasy VIII i VII, 10.30 klasy VI, V, IV i o 14.00 klasy III, II, I. Bardzo proszę rodziców, sąsiadów, dziadków aby najmłodszych podwieźli do kościoła na godzinę 14.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Bartłomiej Grociak pracujący w Rzeszotarach.

Poniedziałek 18.03.

O 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej naszej parafii.

Wtorek 19.03.

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, o 15.00 będzie można nabyć w salce przy plebanii stroje do I Komunii. W tym dniu przypada 6 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Gąsiorowskiego.

Środa 20.03.

O 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek 21.03.

Od 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. O 17.30 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła Liplas bloki.

Piątek 22.03.

Po Mszy rannej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po południu o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a dla młodzieży i dorosłych o 17.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie przed bierzmowaniem klas III gimnazjum i klas ósmych. Ofiarami do puszek wesprzemy najbardziej poszkodowanych w naszej parafii przez wichury. Chciałem podziękować wszystkim, a szczególnie strażakom za poświecenie w ratowaniu naszego mienia podczas wichury i po jej ustaniu.

Drogi Krzyżowe w terenie w tym roku będą: dla młodzieży z Krakuszowic 5 kwietnia a w Wielki Piątek z Cichawy.

Ogrodziliśmy siatką zachodnią stronę cmentarza i zgodnie z zaleceniami posadziliśmy tuje „szmaragd”.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz