Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VIII Niedziela zwykła3.03. 2019

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które ma charakter wynagradzający za naszą oziębłość wobec Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i za grzechy świętokradztwa. Porządek adoracji na klęcznikach i wioskami jest wywieszony w gablotkach i jest podany na stronie internetowej parafii. Wystawienie Pana Jezusa będzie trwało przez 3 dni do Mszy popołudniowej. Rozpoczyna się dzisiaj także Tydzień Trzeźwości i dlatego podejmijmy konkretne postanowienia na okres Wielkiego Postu. Nieszpory o 15.30 i ostatnia msza o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek i wtorek oprócz Mszy o 7.00 i 17.00, będzie dodatkowa Msza o 10.00. Od środy przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Poniedziałek 4.03.

św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

Wtorek 5.03.

O 15.00 pogrzeb śp. Teresy Gądek zamieszkałej we Wrocławiu a pochodzącej z Marszowic. Od 14.30- 15.50 będzie przerwa w adoracji.

Środa Popielcowa  6.03.

W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i starszej młodzieży i będą trwały do niedzieli włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Poświata ze zgromadzenia księży michalitów  z Miejsca Piastowego. Programy rekolekcji są do zabrania ze stolików jak również są wydrukowane w nowym numerze Wieczernika.

Msze św. będą o 7.00, 10.00,16.00, 18.00 i 19.30. W czasie każdej Mszy nastąpi posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka będzie na biednych naszej parafii.

Czwartek 7.03.

W czasie rekolekcji Msze będą o 7.00 10.00 i 18.00. W czwartek od 9.00 będziemy spowiadać starszych i chorych, pomóżcie im przybyć do kościoła. Po południu od 17.00 Godzina święta.

Piątek 8.03.

Po każdej mszy będzie Droga Krzyżowa. Dzieci będą miały Drogę Krzyżową o 16.00

Sobota 9.03.

Dzień spowiedzi rekolekcyjnej, postarajmy się wejść w czas Wielkiego Postu pojednani z Bogiem a wtedy łatwiej nam będzie wytrwać w postanowieniach wielkopostnych. O 19.00 nauka dla młodzieży ponad gimnazjalnej.

Niedziela 10.03.

Po Mszy o 9.00 nauka dla kandydatów do bierzmowania. Po południu Droga Krzyżowa o 14.15  a o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka będzie na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Dzieci ze szkół podstawowych otrzymały skarbonki wielkopostne, które mają na celu uczyć najmłodszych zauważenia ludzi w potrzebie. W tym roku będą dzieci zbierały ofiarki dla obłożnie chorego Łukasza Mardosza z Niewiarowa.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a ministranci rozprowadzają za dobrowolne ofiary nowy numer Wieczernika.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Kazimierza Dudka z Cichawy.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz