Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VII Niedziela zwykła 24.02.2019

W dzisiejszą niedzielę zgromadzenie sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus obchodzi 135 rocznicę urodzin swojego założyciela, Sługi Bożego o. Anzelma Gądka i rozpoczyna przygotowanie do obchodów 100 lecia istnienia zgromadzenia. O 10.40 montaż słowno muzyczny” U stóp mej Pani” i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca. Od 14.00 – 18.00 będzie otwarty dom pamięci w Marszowicach i zapraszamy do jego zwiedzenia.

Nieszpory o 15.30 i Msza popołudniowa o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

Środa 27.02.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Czwartek 28.02.

O 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Spowiedź przed I piątkiem od 16.30.

I Piątek 1.03.

Od 8.30 odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici, Wiatowicach; drugi kapłan Marszowice i Liplas. Spowiedź po południu od 15.30.

I Sobota 2.03.

Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. Po południu od 16.00 nabożeństwo I soboty miesiąca poprowadzą róże różańcowe z Niegowici.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40 godzinne, które ma charakter wynagradzający za naszą oziębłość i zniewagi wyrządzone Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji na klęcznikach i wioskami jest podany w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii.

W ostatnim tygodniu trwały prace przy cmentarzu przygotowujące do wymiany ogrodzenia południowo zachodniej części cmentarza. Prace będą kontynuowane. Na stolikach jest bezpłatny numer CHIT i Dobre Nowiny a w regałach cotygodniowa prasa katolicka. W marcu sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę 17, przyjmujemy zapisy dzieci

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce cmentarne 5 naszych parafian: śp. Mariannę Jarosz z Nieznanowic, Mirosława Kalińskiego z Niegowici, Bronisława Salę z Marszowic, Zdzisławę Bułat i Annę Bednarek z Cichawy. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz