Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VI Niedziela zwykła 17.02.2019

Po Mszy św. o 9.00 spotkanie z uczniami klas siódmych w ramach przygotowania do bierzmowania. Nieszpory o 15.30 i po nich ostatnia msza święta.

Kalendarz liturgiczny:

Środa 20.02.

Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek 21.02.

św. Piotra Damiana, biskupa. Od 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 22.02.

Święto katedry św. Piotra, apostola. Po Mszy wieczornej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Sobota 23.02.

św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę przypada 135 rocznica urodzin Sługi Bożego o. Anzelma Gądka i rozpoczęcie przygotowania do 100 lecia powstania zgromadzenia sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej okazji do naszej parafii przyjadą siostry Karmelitanki ze wszystkich domów w Polsce. O 10.40 będzie montaż słowno muzyczny „U stóp mej Pani” a o 11.00 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca o wyniesienie na ołtarze o. Anzelma. Jesteśmy, jako rodacy ojca Anzelma serdecznie na tę uroczystość zaproszeni. W godzinach popołudniowych od 14.00 – 18.00 będzie także możliwość odwiedzić dom pamięci o. Anzelma w Marszowicach.

Centrum wolontariatu w Podolanach organizuje w niedzielę 24 lutego zbiórkę krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Krakowa, będą czekać na dawców od 9.00 – 13.00 w Centrum Kultury w Gdowie, przy ulicy Krakowskiej. Pamiętajmy możemy ocalić komuś życie.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.   

Osoby udające się na pielgrzymkę do Lichenia proszone są o dokonanie wpłaty I raty do przyszłej niedzieli.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz