Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Niedziela Najświętszej Rodziny 30.XII.2018

W dzisiejszą niedzielę modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii, na mszy o 9.00  obejmiemy modlitwą jubilatów roku 2019, a o 11.00 ks. Grzegorza z racji imienin. O 14.00 zapraszamy na opłatek wszystkie dzieci i młodzież związanych ze służbą przy ołtarzu: ministrantów, lektorów, scholę i oazę; natomiast o 17.00 wszystkich dorosłych związanych z którąś grup działającymi przy parafii.  Nieszpory o 15.30 i Msza popołudniowa o 16.00

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 31.XII. 2018

św. Sylwestra, papieża. Od 8.30 ks. Proboszcz odwiedzi chorych w Krakuszowicach i Cichawie, a ks. Grzegorz w Pierzchowie i Nieznanowicach. O 12.00 Msza pogrzebowa śp. Marii Słabosz z Pierzchowa. O 16.00 nieszpory i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne i Msza św. z danymi statystycznymi za rok 2018. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie wysławiamy” w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O północy Mszą św. przywitamy Nowy Rok 2019.

Wtorek 1.01. 2019   Nowy Rok

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypada 52 Światowy Dzień Pokoju. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” również można zyskać odpust zupełny. Po Mszy o 11.00 wspólne kolędowanie z naszą scholą.

Środa 2.01.

św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła. Nowenna do Matki Bożej po Mszy wieczornej.

I Czwartek 3.01.

Najświętszego Imienia Jezus. Od 16.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek   4.01.

Od 8.30 odwiedziny chorych ks. Proboszcz Niewiarów, Niegowić i Wiatowice; ks. Piotr Marszowice i Liplas. Po południu spowiedź od godziny 16.00.

I Sobota 5.01.

Wyjazd kolędników misyjnych do Mucharza o 7.30 od kościoła. W tym dniu o godzinie 10.00 w katedrze na Wawelu przyjmie świecenia biskupie przyjmie ks. Janusz Mastalski. Po południu o 16.00 nabożeństwo I soboty miesiąca poprowadzą je róże różańcowe z Marszowic.

W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego/Trzech Króli/. W czasie mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca pań i panów.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli dzieci z kolędą misyjną, dzieci uzbierały 16.000 złotych i ta kwota została przekazana do Wydziału Misyjnego naszej kurii.

W styczniu sakrament chrztu będzie udzielany dwukrotnie 13 w Niedzielę Chrztu Pańskiego i 20 stycznia jako w trzecią niedzielę.

W minionym tygodniu zmarł ks. biskup Tadeusz Pieronek były rektor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i z Pierzchowa Maria Słabosz.

Porządek kolędy:

Poniedziałek 31.XII

Krakuszowice Dębina od p. Marka  Kozdronia po Libet od 8.30

Środa 2.01.

 Pierzchów od p. Janiny Mikuła, domy za rzeką i do szkoły od 8.30

Czwartek 3.01.

Pierzchowiec od Kopca i domy we wsi  do Tomasza Stachnika od 8.30

Sobota 5.01.

Marszowice od p. Długoszów do p. Skowronków od 8.30

Liplas Wachlówka, Podstaw, Podlas do p. Stanisława Zawadzkiego od 8.30.

Ks. Paweł   Sukiennik
proboszcz