Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela adwentu 23.XII.2018

Na stolikach są do nabycia ostatnie świece Caritas a siostra katechetka z dziećmi zorganizowała kiermasz ozdób choinkowych na pomoc dzieciom z Madagaskaru. Na Mszy o 11.00 harcerze ze Szkoły w Marszowicach przyniosą ogień ze stajenki betlejemskiej, który proszę zabierać do swoich domów i zapalimy od niego wigilijne świece. Nieszpory o 15.30 i 0statnia Msza o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 24.XII.

Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 6.30 dzieci przynoszą na nie wypełnione plansze, Bóg zapłać rodzicom i dziadkom że pomogli dzieciom w tym roku tak licznie uczestniczyć w roratach, druga msza św. o 8.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej wieczornej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Zatroszczmy się aby nikt z naszej rodziny albo mieszkający obok nas nie był samotny w czasie wigilii. Niech stół wigilijny, wieczerza wigilijna będzie okazją do podania sobie dłoni, złożenia z serca płynących życzeń, a potem niech nasze domy rozbrzmiewają kolędami w oczekiwaniu na pasterkę. Składka na pasterce na fundusz SOS, czyli ratowania nienarodzonego życia i utrzymana domów samotnej matki.

Wtorek 25.XII.

Porządek mszy św. niedzielny a składka na „świętopietrze”, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Środa 26.XII.

Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszę o 11.00 przyjdą mali kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować na rzecz swoich kolegów i koleżanek w krajach misyjnych m.in. w Rwandzie, Burundi, Peru, Brazylii. W sobotę 5 stycznia będzie spotkanie kolędników misyjnych w Mucharzu koło Wadowic, siostra Marzena przyjmuje zapisy.

Czwartek 27.XII

św. Jana  Apostoła i Ewangelisty i nasze domy odwiedzą kolędnicy misyjni.

Piątek 28.XII.

Świętych młodzianków, dzieci zamordowanych przez króla Heroda. Z racji oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 29.XII.

św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszę o 9.00 zapraszamy jubilatów roku 2019 roku: diamentowych, złotych i srebrnych. Po tej mszy będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VIII i III klasy gimnazjum. W czasie Mszy o 11.00 będziemy modlić sie w intencji ks. Grzegorza z okazji zbliżających sie jego imienin. Po południu w remizie strażackiej w Niegowici o 14.00 będzie opłatek ministrantów, lektorów, scholii i oazy. Natomiast o 17.00 będą miały opłatek grupy dorosłych działających przy naszej parafii chór, Rada Duszpasterska, Zespół Charytatywny, Akcja Katolicka.

Na moje ręce przyszły życzenia świąteczne od wójta gminy Gdów i z Madagaskaru od ks. Józefa Klatki.

Na stolikach dzisiejsza prasa katolicka. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z Wiatowic.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz