Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela adwentu 16.XII.2018

Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Andrzej Wolanin proboszcz parafii Makarówka w diecezji siedleckiej. Po Mszy o 9.00 spotkanie dla klas siódmych. Na mszę o godzinie 16.00 przychodzą dzieci klas trzecich ze swoimi rodzicami.  O godzinie 18.00 będziemy mieli możliwość modlić sie modlitwa akatystu, przynosimy na tę modlitwę ze sobą świece. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie Europy a z tyłu na stolikach można nabyć świece Caritasu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 17.XII.

Rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus, na stoliku siostry wystawiły nowennę z tekstami o. Azelma i drugi dzień rekolekcji, porządek mszy i spotkań jest podany w programach rekolekcyjnych.

Wtorek 18.XII.

Na 9.30 zapraszamy szczególnie Żywe Róże, o 15.30 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania a na 7.00 i 18.00 małżeństwa. O 20.00 modlitwy za naszych zmarłych.

Środa 19.XII.

To całodzienna spowiedź, są zaproszeni kapłani z całego dekanatu. O 9.30 msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. O 20.00 Msza dla młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania i ponad gimnazjalnej. Nowenna do Matki Bożej o 17.45. Składka na cele rekolekcyjne.

Od czwartku powracamy do zwykłego porządku tygodniowego w dni powszednie.

Piątek 21. XII.

św. Piotra Kanizjusza, kapłana. O 7.00 Msza za wypominanych i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O posprzątanie kościoła z pastowaniem proszę parafian z Wiatowic  Drożyska i Wiatowice  Pod Górą o godzinie 18.00.

Sobota 22.XII.

Do południa odwiedziny chorych, do których nie jeździmy co miesiąc, proszę o ich zgłaszanie. Modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II po Mszy o 7.00. Na Mszy o 17.00 będzie błogosławieństwo lektorów z naszego dekanatu. O 18.00 katecheza przed chrztem, który będzie udzielany w drugi dzień świąt.

Na stolikach aktualna prasa katolicka.

Wczoraj w godzinach popołudniowych została przez naszego arcypasterza poświęcona kaplica naszych sióstr. Do południa odprowadziliśmy na cmentarz ciało śp. Krzysztofa Gacia z Cichawy. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz