Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici I Niedziela adwentu 2.XII. 2018

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się adwent, czyli radosne oczekiwanie na spotkanie z Panem Jezusem w czasie Świąt Bożego narodzenia i ostateczne spotkanie w czasie Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Ten okres niech obfituje w większą modlitwę, znalezienie czasu na udział w rekolekcjach i konkretne adwentowe postanowienia.  Zmianka dla Żywego Różańca po Mszy o 9.00, nieszpory o 15.30 i Msza popołudniowa o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

W dni powszednie adwentu codziennie zapraszamy na roraty, które w tradycyjnej formie będą odprawiane o 6.30 a dla dzieci z konkursem roratnim o 17.00.

Poniedziałek 3.XII.

św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Wtorek 4.XII.

św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i św. Jana Damasceńskiego, kapłana.

Środa 5.XII.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 16.45.

Czwartek 6.XII.

św. Mikołaja, biskupa. W tym dniu nie zapomnijmy o geście dobroczynności, z którego zasłynął św. Mikołaj. Godzina święta i spowiedź szkół podstawowych od 16.00.

I Piątek 7.XII.

św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 15.30. Ksiądz Piotr odwiedzi chorych w Marszowicach i Liplasie od 8.00. Po roratach wieczornych prosimy o posprzątanie kościoła parafian  z Pierzchowca.

Sobota 8.XII.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w naszym kościele będą o 7.00, 10.00 i 17.00. Na 17.00 przyjdą dzieci klas trzecich z rodzicami i będą miały poświęcenie medalików.

W przyszłą niedzielę, jako w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane. O 14.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a ministranci rozprowadzają kolejny numer Wieczernika. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas. Ofiarami za świece wspieramy dzieła prowadzone przez Caritas. Na stoliku są do zabrania programy rekolekcji, program rekolekcji znajduje sie także w aktualnym numerze Wieczernika.

Potrzebujemy kilku większych choinek do naszego kościoła.

W minionym tygodniu odeszli do Pana i zostali pochowani na naszym cmentarzu śp. Anna Kostuch z Pierzchowa i Bolesław Kocik z Krakowa. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz