Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXXIII Niedziela zwykła18.11.2018

Dzisiaj gościmy w naszej parafii kapłanów z Towarzystwa Ducha świętego, którzy po wielu latach od kasaty ich zakonu przez zaborców, odradzają się w naszej Ojczyźnie i mają Seminarium w Szarowie. Dzisiaj po Mszy o 9.00 spotkanie klas VII przed bierzmowaniem a na mszę o 16.00 przychodzą z rodzicami dzieci klas trzecich. Różaniec z wypominkami o 15.30. Z racji odbywającego się II Tygodnia Ubogich przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 19.11.

Bł. Salomei, zakonnicy, o 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

Wtorek 20.11.

św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

Środa 21.11.

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek 22.11.

św. Cecylii, dziewicy, patronki muzyki kościelnej.

Piątek 23.11.

św. Klemensa I, papieża.

Sobota 24.11.

Męczenników wietnamskich.

W przyszłą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku kościelnego. Po Mszy o 9.00  akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i potem spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania klas VIII i III gimnazjalnych.

Chór im. Ks. Adama Ziemby obchodzi jubileusz 5 lecia swego istnienia.  O godzinie 17.00 wspólnie z chórem z parafii św. Jadwigi w Krakowie Krowodrzy da jubileuszowy koncert, serdecznie zapraszamy.

W regałach gazetowych, jak co niedziele można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp. Leszka Gacka zamieszkałego w Nowej Hucie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz