Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXXII Niedziela zwykła 11.XI.2018

Dzisiaj wielki dzień dziękczynienia w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, dziękujemy Panu Bogu za dar wolności i prośmy o mądre wykorzystanie tej, tak z wielkim trudem odzyskanej niepodległości. Centralna Msza św. o 11.00 z przemarszem do kwatery żołnierskiej na cmentarz. Po południu o 15.30 różaniec i wypominki za zmarłych, dzisiaj wspomnienie św. Marcina, biskupa. Przed kościołem młodzi ludzie rozprowadzają książkę o. Pawła Warchoła, franciszkanina” Zachować Niepodległą” i zbierają do puszek na przywracanie pamięci żołnierzom wyklętym.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie różaniec za zmarłych i wypominki o 16.30.

Poniedziałek 12.XI.

Jako, że jest to dzień wolny od pracy o godzinie 11.00 po krótkim nabożeństwie w kościele nastąpi odsłonięcie 22 pamiątkowych kamieni z nazwiskami ludzi, którzy w ciągu tych ostatnich 200 lat zasłużyły się dla parafii lub ją rozsławiły i posadzimy przy tych kamieniach 22 drzewka. Zapraszamy parafian. W tym dniu przypada św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

Wtorek 13.XI.

św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

Środa 14.XI.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.

Czwartek 15.XI.

św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek 16.11.

Rocznica poświęcenia bazylik św. Piotra i Pawła w Rzymie i NMP Ostrobramskiej. O 7.00 Msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 17.XI.

św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O 17.30 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. O 17.45 konferencja na temat Eucharystii i wieczór uwielbienia z modlitwą złamania mocy zła, prowadzony przez zespół Michael. W tym wieczorze uczestniczą także kandydaci do sakramentu bierzmowania.

W przyszła niedzielę II Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka do puszek na ubogich. Będziemy gościć 2 księży ze wspólnoty księży Ducha świętego, którzy mają seminarium w Szarowie. Po Mszy o 9.00 spotkanie klas siódmych przed bierzmowaniem. Dzieci klas trzecich przyjdą z rodzicami na godzinę 16.00 i po mszy spotkanie z dziećmi i rodzicami.

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu odbył sie pogrzeb śp. Mariana Skowronka z Nieznanowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz