Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej XXXI Niedziela zwykła 4.XI. 2018.

Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca. Różaniec z wypominkami o 15.30 i ostatnia msza o 16.00. Dzisiaj przypada św. Karola Boromeusza. Ministranci rozprowadzają setny numer Wieczernika a chórzyści nasz parafialny kalendarz na rok 2019.

Kalendarz liturgiczny

Codziennie o 16.30 różaniec za zmarłych z wypominkami i tak będzie przez cały listopad.

Piątek   9.XI.

Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.

Sobota 10.XI.

św. Leona Wielkiego, papieża.

W przyszłą niedzielę przypada Narodowe Święto Niepodległości i jest to 100 rocznica odzyskania niepodległości. Centralne uroczystości w naszej parafii będą podczas Mszy o godzinie 11.00 na którą zapraszamy wszystkie szkoły, straże pożarne, organizacje pozarządowe z pocztami sztandarowymi. Po Mszy św. przejdziemy na nasz cmentarz do kwatery żołnierskiej. Każda budowla instytucji publicznej i każdy dom gdzie mieszkają Polacy niech będzie przyozdobiony biało czerwoną flagą. W następnym dniu to jest 12 listopada odsłonimy 22 kamieni dedykowanych ludziom, którzy zasłużyli się dla naszej parafii lub z naszej parafii wyszli. Posadzimy na ich cześć 22 drzewa.

Przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu na 18 listopada.

W piątek o posprzątanie kościoła prosimy parafian z Nieznanowic od p. Wiktora Mętla do p. Anny Turakiewicz.

W przyszłą niedzielę składka na prace remontowo budowlane.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka. W sobotę w salce przy plebani spotkanie z s. Marzeną tych, którzy pójdą z kolędą misyjną

Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzu w kwocie 10.630 złotych i wszystkim, którzy kwestowali.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp. Józefa Kąckiego z Niegowici. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz