Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXX Niedziela zwykła 28.X.2018

Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła, składka na budownictwo sakralne. Po Mszy o 9.00 spotkanie dla klas ósmych i trzecich klas gimnazjalnych przed bierzmowaniem. O 10.30 zbieramy się na niegowickim rynku i przebrani za naszych ulubionych świętych w uroczystej procesji z relikwiami świętych – które przechowujemy naszym kościele -przejdziemy na Mszę o 11.00. Po południu w związku ze zmianą czasu nabożeństwo różańcowe o 15.00 i ostatnia msza o 16.00. Ofiarami do puszek wesprzemy chrześcijan, którzy żyją w Pakistanie. W tym prawie 200 milionowym kraju żyje tylko 3 miliony chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Przy cmentarzu młodzież oazowa rozprowadza znicze.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek, wtorek i nabożeństwo różańcowe będzie o 16.00 a msza popołudniowa o 16.45. W czasie nabożeństwa różańcowego spowiedź przed Wszystkimi Świętymi i przed I Piątkiem i I sobotą.

Środa 31.X.

Do południa odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.30 a spowiedź przed I piątkiem i  I sobotą od 15.00. Dzieci przynoszą na różaniec plansze różańcowe.

Czwartek 1.XI. Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek Mszy św. niedzielny. O 14.30 odśpiewamy nieszpory żałobne i w procesji pójdziemy na cmentarz do 5 stacji. Po kazaniu przy krzyżu cmentarnym procesja wróci do kościoła i ostatnia msza będzie o 16.00. Za nawiedzenie kościoła w tym dniu i w Dzień Zaduszny- będąc w stanie łaski uświęcającej -można zyskać odpust zupełny. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny a w inne dni roku cząstkowy. O 19.00 młodzież poprowadzi na cmentarzu różaniec. Jak co roku przedstawiciele poszczególnych wiosek przeprowadzą kwestę. Za ubiegłoroczną kwestę zostały odnowione 2 nagrobki, i zakupiony toi toi. Tegoroczna kwesta zostanie przeznaczona na odnowienie kolejnych nagrobków. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Piątek 2.XI. Dzień Zaduszny

O 6.30 odśpiewamy jutrznię żałobną, pierwsza Msza św. będzie o 7.00.Wypominki będą odczytywane od godziny 9.00 – 10.00, a po południu od 16.00. Druga msza będzie o 10.00 z procesją wokół kościoła. Ostatnia Msza o 17.00 na którą zapraszamy rodziny, które utraciły kogoś bliskiego w czasie ostatniego roku. Bardzo prosimy, aby przedstawiciel rodziny przyniósł znicz, który będzie zapalony od paschału. Po Mszy udamy się z modlitwą różańcową na cmentarz, aby światło Chrystusa Zmartwychwstałego postawić na grobie bliskiego zmarłego. Lista zmarłych i pochowanych naszym cmentarzu w ostatnim roku jest wywieszona w gablotkach. Codziennie przez cały listopad różaniec za zmarłych z wypominkami o 16.30. W tym dniu księża odwiedzą chorych w Marszowicach, Liplasie, Pierzchowie i Nieznanowicach. Spowiedź po południu od 15.30.

I Sobota 3.XI.

św. Marcina de Porres, zakonnika. Odwiedziny chorych w Krakuszowicach i w Cichawie. O 16.00 nabożeństwo I Soboty prowadzą róże różańcowe z Krakuszowic.

 W czasie ferii zimowych /15.01. – 22.01. 2019/ organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Cena 2950 złotych i 100 dolarów. Liczba miejsc ograniczona. Plan pielgrzymki znajduje się na stoliku przy gazetach. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę 18 listopada przyjmujemy zapisy dzieci.

Na moje ręce przyszły dwa podziękowania: jedno z Ufy w Baszkirii w Rosji od ks. Tomasza Trzebuni za wsparcie jego parafii a drugie z Seminarium Duchownego, za dar jesieni.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku kolejny bezpłatny numer „Dobre Nowiny”.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na cmentarzu śp. Stanisława Wcisło z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł    Sukiennik
proboszcz