Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIII Niedziela zwykła 14.X.2018

Dzisiaj Kościół w całej Polsce obchodzi XVIII Dzień Papieski i zbiera do puszek na stypendia dla najzdolniejszej, ale ubogiej młodzieży. Składka na tacę i w kopertach na zimowe ogrzewanie kościoła. Nabożeństwo różańcowe o 17.00 prowadzą nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zaproszeni są mieszkańcy Cichawy, Pierzchowa i Liplasu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 15.X.

św. Teresy z Avilla. Spotkanie Akcji katolickiej o 19.00.

Wtorek 16.X.

św. Jadwigi Śląskiej, 40 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża. Centralne uroczystości w centrum Jana Pawła II z udziałem Episkopatu Polski.

Środa 17.X.

św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika. O 15.00 pogrzeb śp. Franciszki Gadek z Marszowic Na parkingu objazdowy serwis gaśnic.

Czwartek 18.X.

św. Łukasza, ewangelisty. Po południu od 16.30 wystawienie i adoracja.

Piątek 19.X.

Cały nasz dekanat jest zaproszony do centrum Jana Pawła II już na godzinę 8.00 gdyż odpust ku jego czci będzie trwał przez cały tydzień. Kto może niech się wybierze. W tym dniu wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Sobota 20.X.

św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji. Zespół Michael zaprasza na wieczór uwielbienia w temacie „Boża obecność”. Po Mszy wieczornej konferencja na temat Eucharystii i uwielbienie. Klasy VIII i III gimnazjum przychodzą na to spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania. Różaniec prowadzi Domowy Kościół. Konferencja dla rodziców i chrzestnych o 18.30 w salce przy plebanii.

W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił nasz rodak ks. Michał Boguta, który przybliży nam postać wielkiego Polaka św. Józefa Bilczewskiego. Na mszę o 9.00 przyjdzie młodzież klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania, po Mszy konferencja dla nich.

Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy Niewiarów, Nieznanowice, Marszowice.

W związku z 40 rocznicą wyboru Ojca św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę o 19.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Zygmunta Kokoszki organisty z kościoła mariackiego w Krakowie i jego żony Urszuli. Zapraszamy wstęp wolny.

Drodzy Rodzice. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku świętych” Holy wins”- Święty zwycięża, który odbędzie się w niedzielę 28 października. Poprzez orszak, dzieci przebrane za różnych świętych /może być patron dziecka, siostry zakonne, księża, biskupi, papieże, królowie, świeccy itp./ przygotują nas do uroczystości Wszystkich Świętych.

Plan:

10.30 wyruszenie orszaku z rynku niegowickiego

11.00 Msza św., wspólne śpiewanie o świętych oraz mała niespodzianka.

Po Mszy konkurs z nagrodami na najpiękniejszy strój świętego. Oceniane będą: niepowtarzalność, zgodność z pierwowzorem. Mile widziane, gdy święty jest patronem dziecka od chrztu świętego. Zapraszamy.

W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę parafian z Niewiarowa.

Z tyłu na stolikach i w regałach są do zabrania kartki na wypominki.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na cmentarzu śp. Adama Kosteckiego z Wiatowic, Kazimierza Samka z Marszowic i Kamila Strycharza z Niegowici. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz