Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXVI Niedziela zwykła 30.09.2018

W dzisiejszą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie z klasami siódmymi, po 11.00 z klasami ósmymi i III gimnazjum a na mszę o 18.00 przyjdą dzieci klas trzecich z rodzicami. Nieszpory o 17.30. Dzisiaj wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Kalendarz liturgiczny:

Przez cały październik będziemy odprawiali nabożeństwo różańcowe o godzinie  17.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci. Podczas nabożeństw dzieci będą uzupełniały specjalną planszę obrazkami. Losować będziemy osoby, które z misiem Krzysiem będą odmawiały w domu dziesiątek różańca świętego. Prosimy rodziców, aby stworzyli dzieciom możliwość uczestniczenia w tych nabożeństwach. Zachęcamy także do odmawiania różańca przy kapliczkach i w domach.

Od poniedziałku w dni powszednie rano Msze św. będą już o godzinie 6.30 i 7.00. Natomiast po południu o 17.45 z wyjątkiem sobót, kiedy msza będzie o 18.00.

Poniedziałek 1.10.

św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Wtorek 2.10.

Świętych Aniołów Stróżów. O 15.00 pogrzeb śp. Marii Chanek z Marszowic.

Środa 3.10.

Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym.

I Czwartek 4.10.

św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów. Spowiedź szkół podstawowych od 16.30 i Godzina święta. Odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie od 8.30.

I Piątek 5.10.

św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 16.00.Odwiedziny chorych w Marszowicach i Liplasie od 8.30.

I sobota 6.10.

św. Brunona, kapłana. Od 8.30 odwiedziny chorych w Marszowicach, Liplasie, Pierzchowie i Nieznanowicach. Po południu nabożeństwo I soboty poprowadzą róże różańcowe z Cichawy.

W przyszłą niedzielę przypada Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Procesja różańcowa rozpocznie się o godzinie 17.00 zapraszamy na nią dzieci klas trzecich z rodzicami, będzie poświęcenie ich różańców. Ołtarz na zewnątrz przygotują Krakuszowice. Zmianka różańcowa po mszy o 9.00. W Gdowie mszą o 14.00 rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa.

W sobotę 13 października odbędzie pielgrzymka sióstr i braci Żywego Różańca do sanktuarium w Dziekanowicach. Rozpoczęcie apelem o 21.00 i zakończenie koło północy. Zachęcamy do pielgrzymki, będzie także autokar, zapisy na autokar od dzisiaj w zakrystii.

W Wieliczce przy ul. Wincentego Pola/kolo Kampusu/ zostało uruchomione Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla powiatu wielickiego. Osoba która potrzebuje pomocy otrzyma ją albo w Wieliczce lub w niektórych przypadkach także w domu, gdyż zespoły pomocowe są mobilne. Wsparcie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Bliższe informacje i telefon w gablotkach.

W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy Tomasza Czuper zamieszkałego w Wolicy parafia Łapanów, który w czerwcu uległ bardzo groźnemu wypadkowi samochodowemu i potrzebuje długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

W regałach jest dzisiejsza prasa katolicka, a na stoliku bezpłatny numer Dobre Nowiny i CHIT.

W piątek na cmentarzu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Strojną z Niegowici w piątek zmarła Maria Chanek z Marszowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł   Sukiennik – Proboszcz