Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXV Niedziela zwykła23.09. 2018

Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Tomasza Trzebunię, kapłana naszej archidiecezji, który od 25 lat pracuje na wschodzie Europy, najpierw na Ukrainie a obecnie w milionowym mieście Ufa w Baszkirii u stóp Uralu. Ofiarami do puszek wesprzemy jego parafię, która jest jedyną w milionowym mieście i nie posiada prawdziwego kościoła. Będzie dzisiaj dodatkowa msza o 15.00 na rozpoczęcie roku formacyjnego oazy, scholii i Służby Liturgicznej Ołtarza. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiaj wspomnienie św. o.Pio, zakonnika.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 24.09.

O 19.00 Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Środa 26.09.

św. Kosmy i Damiana, męczenników, patronów aptekarzy.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30

Czwartek 27.09.

św. Wincentego a Paulo, kapłana. O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 28.09.

św. Wacława, męczennika. O 19.00 w Emaus będzie pierwsze spotkanie oazy młodzieży, dla tych którzy należą i tych którzy chcą naleć.

Sobota 29.09.

św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W przyszłą niedzielę na Mszę o 9.00 przychodzą uczniowie klas VII i po niej spotkanie dla nich przed bierzmowaniem, na 11.00 uczniowie klas VIII i III klas gimnazjalnych i spotkanie dla nich. Natomiast na godzinę 18.00 z rodzicami uczniowie klas trzecich przygotowujący się do sakramentu pokuty i pełnego uczestnictwa we Mszy św. i po niej spotkanie z rodzicami.

Jak co roku płodami rolnymi pragnie nasza parafia wesprzeć Krakowskie Seminarium Duchowne, dlatego zorganizujmy zbiórkę ziemniaków i pszenicy w wioskach i postarajmy się przywieźć do naszej stodoły.

Przez 4 kolejne niedziele października w Gdowie będzie się odbywało przygotowanie do sakramentu małżeństwa.

Sakrament chrztu będzie udzielany w 3 niedzielę października/21.X./ na mszy o 13.00.

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy 2 osoby: Aleksandrę Filipowską z Cichawy, najstarsza parafiankę/99 lat/ i Alfreda Rudka rodem z Wiatowic, a zamieszkałego w Krakowie. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz