Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Edwarda Hodurka, który nam przybliża tematykę ochrony życia ludzkiego. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek 18.09.

Święto św. Stanisława Kostki zakonnika i patrona Polski.

Środa 19.09.

Wspomnienie św. Januarego biskupa i męczennika. Nowenna o 18.30.

Czwartek 20.09.

Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kima i towarzyszy. Adoracja  Najświętszego Sakramentu o 17.30.

W tym dniu zapraszamy również na mszę o 18.00 osoby uczestniczące w Seminarium Odnowy Wiary, a także nowych członków chcących pogłębić relację z Panem Bogiem.  Po mszy konferencja oraz modlitwa uwielbienia. Tegoroczne spotkania będzie prowadził ks. Grzegorz.

Piątek 21.09.

Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. Msza o 7.00 za zmarłych wypominanych a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Sobota 22.09.

Wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej dziewicy.

W tym dniu w naszej parafii odbędzie się spotkanie Kręgów Domowego Kościoła pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego.

Młodzież zapraszamy na spotkanie młodych w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. W programie m.in. msza św., konferencja, koncerty. Bliższe informacje można znaleźć w gablotkach. Wyjazd o 14.30 spod dzwonnicy.
Zapisy do poniedziałku w zakrystii. Koszt 0 zł.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie kazania wygłosi ks. Tomasz Trzebunia, który pracuje na misjach w Rosji. Będzie można wesprzeć  jego posługę misyjną ofiarami do puszek.

W przyszła niedzielę o 15.00 będzie dodatkowa msza św. na inauguracje nowego roku formacyjnego dla ministrantów, lektorów, scholii i oazy. Scholistki, a także kandydatki do scholii przyjdą na próbę na 14.00 do salki Emaus.

Na godzinę 12.00 do kościoła zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragnęliby zostać ministrantami.

O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Niegowici- ,,domy za ulicą”.

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu pochowaliśmy śp. Alfonsa Włódykę z Pierzchowa . Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Piotr Płaszcz
wikariusz