Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXII Niedziela zwykła 2.09.2018

Dzisiaj na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja, po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiaj w Nieznanowicach o godzinie 16.00 pobłogosławienie nowo otwartego żłobka „Karolek”, który zacznie funkcjonować od poniedziałku.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 3.09.

św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Na mszę św. o 8.30 zapraszamy wszystkie dzieci naszych szkół podstawowych i III klasy gimnazjalne, aby z radością rozpocząć nowy rok nauki.

Wtorek 4.09.

Błogosławionych dziewic i męczennic sióstr nazaretanek z Nowogródka. O 14.00 msza pogrzebowa za śp. Krystiana Zawadzkiego z Wiatowic.

Środa 5.09.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

I Czwartek 6.09.

Godzina święta o 17.00 i spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego, przystępują dzieci szkół podstawowych.

I Piątek 7.09.

św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Spowiedź rano od godziny 6.30 i po południu od 16.30 dla gimnazjalistów i młodzieży ponad gimnazjalnej.

Sobota 8.09.

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny/Matki Bożej Siewnej/, po Mszy o 7.00 błogosławieństwo ziarna do siewu.

W przyszłą niedzielę na Mszę o godzinie 9.00 przyjdą III klasy gimnazjalne i klasy ósme, które w tym roku szkolnym mają przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Składka na cele remontowo budowlane. W tym tygodniu będzie robiona alejka pomiędzy nowymi grobowcami na cmentarzu i odnawiamy kolejne zabytkowe pomniki na starej części cmentarza. W przyszłą niedzielę przypada bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu na 16 września.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej na 16 września.

We wtorek o 19.30 pierwsza po wakacjach próba chóru. Chór im. ks. Adama Ziemby zaprasza też nowe kandydatki i nowych kandydatów. Im więcej osób będzie należało do chóru, tym ciekawsze pomysły muzyczne będzie można realizować. Jak do tej pory, udało się przygotować kilka ciekawych utworów. Dlatego wszystkich, którzy chcą się dołączyć zapraszamy we wtorek na godzinę 19.00 na krótkie spotkanie organizacyjne, a próba rozpocznie się o 19.30.

Po przerwie wakacyjnej dla dzieci wystawione są na stoliku ziarenka z ewangelią i konkretnym zadaniem.

W przyszłą niedzielę promocja książeczki Ewangelia – słowo na każdy dzień- zawierająca ewangelie na wszystkie dni roku i krótki komentarz do Ewangelii na każdy dzień.

Na stolikach dzisiejsza prasa katolicka w tym nowy wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

Bóg zapłać parafianom Lasowych Domów i Korbielowa za posprzątanie kościoła.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz