Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXI Niedziela zwykła Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 26.08.2018

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Grzegorz Bularz, który pracował w parafii Chocznia k/ Wadowic a pochodzi z parafii Mogilany. Ogarnijmy go naszą modlitwą. Dzisiaj na każdej mszy św. akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. Nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 27.08.

Wspomnienie św. Moniki.

Wtorek 28.08.

św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.

Środa 29.08.

Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

Czwartek 30.08.

Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 31.08.

Dzień Solidarności i Wolności. Odwiedziny chorych w Pierzchowie, Nieznanowicach, Marszowicach, Liplasie, Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach, każdy kapłan rozpoczyna o 8.30.

Sobota 1.09

Bł. Bronisławy, dziewicy i 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Od 8.30 odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie. Po południu o 17.00 nabożeństwo I soboty miesiąca, poprowadzą rozważania róże różańcowe z Niewiarowa, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica śmierci ks. Józefa Kołodziejczyka, msza św. o spokój jego duszy o godzinie 7.00.a na 11.00 dzieci klas pierwszych przyniosą swoje tornistry i przybory szkole abyśmy je pobłogosławili.

W sobotę 1 września odbędzie sie pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza i oazy do Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 16 września, zapisy na miejsca w autokarze przyjmujemy w zakrystii.

Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę 16 września, przyjmujemy zapisy dzieci, przychodzimy do zapisu dziecka z aktem urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego.

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie parafiady, wszystkim sponsorom, a szczególnie członkom Akcji Katolickiej. W tym roku za ofiary złożone przy zakupie cegiełek będzie nagłośnienie dla zespołu Michael. W zakrystii są do odebrania tace, na których przynieśliście dary ofiarne w czasie mszy dożynkowej. Trzeba będzie także zabrać wieńce dożynkowe do naszych świetlic, aby się nam nie zagnieździły myszy.

O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę parafian z Marszowic Lassowe Domy i Korbielów.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz