Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XX Niedziela zwykła 19.08.2018

W dzisiejszą niedzielę niech popłynie z naszych serc wielkie dziękczynienie za dary nieba, za zebrane w tym roku plony. Również dziękujemy za 3 letnią posługę w naszej parafii ks. Maciejowi. Od 15.00 rozpoczyna się Parafiada, nie będzie dzisiaj nieszporów, tylko Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 20.08.

św. Bernarda, opata.

Wtorek 21.08.

św. Piusa X, papieża.

Środa 22.08.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Po Mszy popołudniowej nowenna do Matki Bożej i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Czwartek 23.08.

św. Róży z Limy, dziewicy. O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 24.08.

Święto św. Bartłomieja, apostoła.

Sobota 25.08.

św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg odpustu parafialnego.

Wójt  Gminy Gdów zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się w przyszłą niedzielę 26 sierpnia w Podolanach. Korowód dożynkowy wyruszy o 14.00, a o 14.30 rozpocznie się Msza św. na scenie przy Fundacji Osób Niepełnosprawnych.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na naszym cmentarzu śp. Teofila Srebro z Pierzchowa i Mirosława Stańczyka z Cichawy. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz