Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici 12.08. 2018

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, które mają nas przygotować do uroczystości odpustowej. Składka na tacę i w kopertach jest na cele remontowo budowlane. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę biologicznej oczyszczalni ścieków dla żłobka” Karolek”. Przyjmowane są zapisy dzieci do żłobka.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedzialek 13.08.

Matki Bożej Kalwaryjskiej. Od 9.00 spowiedź starszych i chorych, o 10.00 dla nich msza św. Od 11.00 odwiedziny chorych, do których nie jeździmy co miesiąc, zapisy chorych w zakrystii. O 19.00 przyjdzie pielgrzymka młodzieży z Zabawy do Kalwarii, będzie ich około 40 osób, osoby które zaoferowały nocleg odbiorą ich spod kościoła o 19.00. Apel Jasnogórski o 21.00 z nauką. Spotkanie scholii dziecięcej o 16.00a siostra Natana zaprasza na próbę chóru o 19.00.

Wtorek 14.08.

św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Dzień spowiedzi rano od 8.00 12.00 i po południu od 15.00 do 18.00.

Środa 15.08.

Uroczystość odpustowa. Porządek mszy św. niedzielny. Centralną mszę o 11.00 odprawi ks. Michał Boguta, ks. Stanisław Bogacz i ks. Jarosław Zawadzki, tegoroczni jubilaci. Na centralną mszę zapraszam poczty sztandarowe straży pożarnych, asysty do feretronów, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów. Przyjdźcie w strojach regionalnych. Odpust oprócz strony zewnętrznej niesie możliwość uzyskania darowania kar za grzechy. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się na intencje Ojca św.. Porządku przy wjeździe do Niegowici i koło kościoła, aby, jak co roku przypilnowali strażacy. Po mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Czwartek 16.05.

św. Stefana, króla węgierskiego. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 17.08.

św. Jacka, zakonnika, patrona naszej archidiecezji. O 7.00 Msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 18.08.

O 19.00 katecheza przed chrztem, który będzie udzielany w przyszłą niedzielę na Mszy o 13.00.

W przyszłą niedzielę o 9.00 dziękczynienie za tegoroczne plony na mszy o 9.00. Delegacje z wieńcami i darami ofiarnymi zgromadzą się przed kościołem i uroczyście zostaną wprowadzone. Po południu od 15.00 rozpocznie sie radosne świętowanie rodzinne, czyli parafiada. Program jest podany na afiszach. Na Mszy o 9.00 podziękujemy ks. Maciejowi za jego 3letnią pracę w naszej parafii, gdyż od 26 sierpnia będzie posługiwał w parafii w Suchej Beskidzkiej.

Bóg zapłać parafianom z Liplasu za przygotowanie kościoła do odpustu.

W zakrystii znajduje się lista, na która wpisują się dzieci jadące do Kalwarii 1 września na spotkanie po rekolekcjach jak również ministranci i scholistki.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Mariana Natanka pochodzącego z Niegowici a zamieszkałego w Krakowie. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz