Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XVIII Niedziela zwykła 5.08.2018

W dniu dzisiejszym po Mszy św. o 8.00 z gdowskiego kościoła, wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc który od wielu już lat jest miesiącem trzeźwości, a w tym roku jak słyszeliśmy w wezwaniu naszych pasterzy chcemy objąć nim czas 100 dni do wielkiej  ,100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Nie pozostańmy obojętni na to wezwanie, każdy z nas ma za kogo takie postanowienie podjąć i pokutować.

Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiaj odpust w parafii Brzezie.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 6.08.

Święto Przemienienia Pańskiego.

Wtorek 7.08.

św. Sykstusa II, papieża i Towarzyszy i św. Kajetana, kapłana.

Środa 8.08.

św. Dominika, kapłana. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

Czwartek 9.08.

św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/, patronki Europy. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 10.08.

św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Sobota 11.08.

św. Klary, dziewicy.

Od przyszłej niedzieli będą trwały w naszej parafii rekolekcje przed odpustem. Poprowadzi je ks. Marcin Strachanowski, kapelan szpitala w Nowym Targu. Program rekolekcji jest do zabrania ze stolika i regałów gazetowych.

Stowarzyszenie Na Rzecz Wsi Nieznanowice informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do niepublicznego żłobka ” Karolek”. Żłobek będzie funkcjonował w wyremontowanym budynku starej szkoły w Nieznanowicach, w której uczył ks. Karol Wojtyła. Przyjmowane są dzieci w wieku od 5 miesiąca do 3 roku życia W przyszłą niedzielę będzie kwesta na dokończenie spłaty budowy biologicznej oczyszczalni ścieków, która będzie obsługiwała żłobek.

Jeszcze potrzeba nam kilkanaście miejsc noclegowej dla młodzieży pielgrzymującej z Zabawy do Kalwarii Zebrzydowskiej z 13/14 sierpnia.

W tym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła i otoczenia kościoła do odpustu parafialnego i dlatego proszę 2 grupy parafian z Liplasu: od p. Feliksów do p. Daniel i domy na Podlesiu i druga grupa od sklepu do p. Białotów.

Przyjmujemy zapisy na chrzest na 19 sierpnia.

Dożynki parafialne odbędą się 19 sierpnia, a po południu kolejna Parafiada, czyli rodzinne świętowanie.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz