Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XVII Niedziela zwykła 29.07.2018

Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo pojazdów, a przed kościołem zbiórka do puszek na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Kierowców bardzo prosimy aby czekali na kapłana przy swoim pojeździe. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 30.07.

św. Piotra Chryzologa, biskupa.

Wtorek 31.07.

św. Ignacego Loyoli, kapłana.

Środa 1.08.

św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa. O 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

I Czwartek 2.08.

Matki Bożej Anielskiej i wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa.

Godzina święta od 17.00 i spowiedź przed I piątkiem miesiąca.

I Piątek 3.08.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 16.30. Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.30.

I Sobota 4.08.

św. Jana Marii Vianneya, kapłana; patrona proboszczów. Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. O 17.00 rozpocznie się nabożeństwo I soboty, rozważania poprowadzą róże różańcowe z Krakuszowic. O 19.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca, zapraszamy szczególnie zelatorki i zelatorów poszczególnych róż.

W przyszłą niedziele rusza z Gdowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę, zapisy u nas z zakrystii.

Fundacja” Pomoc Polakom z Donbasu” składa serdeczne podziękowanie za ofiary w kwocie 9.800 złotych, które złożyliśmy podczas mszy świętych w ubiegłą niedzielę na wykończenie mieszkań dla 5 rodzin, które mają zamieszkać w Krzywaczce po ucieczce z Donbasu.

W minionym tygodniu odeszli do Pana i pochowani zostali na naszym cmentarzu śp. Stanisław Zawadzki z Wiatowic i śp. Józef Winiarski zamieszkały w Krakowie. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka, tygodnik” Niedziela” zwiera artykuł o ochrzczonych przed 70 laty w naszej parafii przez ks. Karola Wojtyłę.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz